Tanie danie z serków topionych

Serki topione można wykorzystać do przyrządzania różnego rodzaju dań. Najbardziej znaną potrawą z serków topionych niewątpliwie jest zupa serowa na bulionie, ale to nie jedyny posiłek, który można przygotować na bazie tych produktów. Serki topione znakomicie sprawdzają się w chwilach, kiedy zależy nam na przyrządzeniu szybkiego oraz sycącego obiadu dla całej rodziny.

Przepisów na tanie dania z serków topionych jest bardzo wiele. Serki znakomicie komponują się z pieczywem, warzywami oraz mięsem, a te składniki są najczęściej używane do przyrządzania dań obiadowych. Jeśli więc chcemy zjeść syty, apetyczny i rozgrzewający posiłek, warto sięgnąć właśnie po serki topione.

Jedną z propozycji na tanie danie z serków topionych mogą być warzywa w sosie serowym. Przygotujemy je z następujących składników: czterysta gramów zielonej fasolki, sto gramów pomidorów, pęczek zielonej pietruszki, dwie cebule, dwie łyżki masła, dwie łyżki mąki, szklanka bulionu, dwieście gramów serka topionego o smaku śmietankowym, pieprz oraz sól.

Fasolkę oraz cebulę kroimy na małe kawałki, a pomidory w kostkę. Natkę pietruszki drobno siekamy. Na patelnię wlewamy sto mililitrów wody i dusimy warzywa pod przykryciem przez około dziesięć minut. Po zdjęciu pokrywki, dodajemy dwie łyżki masła, a całość doprawiamy solą oraz pieprzem.

Następnie w niedużym garnku roztapiamy jedną łyżkę masła, wsypujemy dwie łyżki mąki, wlewamy bulion i dodajemy serek topiony (można go wcześniej pokroić na mniejsze części). Sos mieszamy do momentu, aż ser się całkowicie rozpuści. Tak przyrządzonym sosem serowym polewamy warzywa przełożone na talerz. Danie można podawać z chrupiącą bagietką zapieczoną w piekarniku.

Jeśli szukamy pomysłu na tanie danie z serków topionych, możemy także sięgnąć po przepis na makaron z serkiem topionym. Taka potrawa jest bardzo szybka w przygotowaniu, a co najważniejsze, znakomicie sprawdzi się zarówno na obiad, jak i na rodzinną kolację.

Do przygotowania makaronu z serkiem topionym będziemy potrzebować dwadzieścia pięć dekagramów dowolnego makaronu (może to być na przykład makaron świderki), cztery serki topione o smaku śmietankowym, trzy łyżki świeżego lubczyku, dwie łyżki oliwy z oliwek, sól oraz pieprz.

Makaron należy ugotować z dodatkiem oliwy zgodnie ze wskazówkami, które znajdziemy na opakowaniu. Kiedy będzie już wystarczająco miękki, przecedzamy go i przekładamy do większego garnka. Dodajemy pokrojone w kostkę serki topione, całość doprawiamy solą i pieprzem. Danie przed podaniem można posypać świeżym lubczykiem (można go też zastąpić drobno posiekaną zieloną natką pietruszki bądź szczypiorkiem).